Diety cud jednak nie takie cud: Dieta Dukana, Atkinsa i 1000 kcal

B2ap3 Thumbnail Pobrane

"Diety cud dieta cud"

Prawdziwe diety cud nie istnieją. Pojawiają się za to często "diety cud" mamiące szybkimi, stałymi efektami. A szybkie na pewno nie oznacza trwałe. Co gorsza "diety cud" są często promowane przez gwiazdy show-biznesu. Po obejrzeniu takiej reklamy w głowach wielu ludzi musi kiełkować myśl: jeżeli zadziałało na nich to czemu ma nie zadziałać na mnie.

Dieta Atkinsa i Dukana to Dieta cud ?

Owszem prawdopodobieństwo szybkiego zmniejszenia wagi stosując diety Dukana czy Atkinsa jest bardzo wysokie. Ale jakim kosztem. Całkowitym rozregulowaniem organizmu i gwarantowanym efektem jojo. Diety cud mogą pozostawić po sobie ponadto podwyższony cholesterol, a także narazić nas na choroby serca, wątroby, oraz nerek. Brytyjskie Towarzystwo dietetyczne umieściło dietę Dukana na liście 5 najgorszych pomysłów na jadłospis w 2011 roku. Badanie na grupie 5 tys. osób we Francji, które stosowały dietę Dukana wykazało, że 35 proc. z nich w ciągu roku od zastosowania diety ponownie przybrało zrzucone kilogramy, a 80 proc. po ponad czterech latach. Ponadto w 2013 Pierre Dukan otrzymał zakaz wykonywania zawodu we Francji

Dieta 1000kcal

Kolejnym przykładem niewłaściwego podejścia do żywienia i odchudzania może być dieta 1000kcal. Ludzie wychodzą z założenia, że na diecie trzeba się głodzić. A to nie prawda. Należy pamiętać, że spadek wagi nie musi oznaczać redukcji tkanki tłuszczowej! Przy tak niskiej kaloryczności pewne są spadki zawartości masy mięśniowej. A im większa masa mięśniowa tym łatwiej utrzymać upragnioną sylwetkę. Mimo obniżenia wagi procentowa zawartość tkanki tłuszczowej może być nawet większa niż przed rozpoczęciem odchudzania. A przecież nie o to chodzi. Dodatkowo taka dieta znacznie spowolni nam metabolizm.

Dieta Dąbrowskiej

Tutaj opis będzie najkrótszy. Dieta Dąbrowskiej nie jest dietą, a postem leczniczym i nie może być rozpatrywana w kategorii diety m.in ze względu na swoją bardzo niską kaloryczność wynoszącą 600kcal.

Dobrze zbilansowana dieta to prawdziwa dieta cud

Nie traćmy głowy na szybkie, niezdrowe odchudzanie. Poświećmy trochę więcej czasu aby schudnąć zdrowo i na stałe. Jedynym odpowiednim dla nas rozwiązaniem jest zróżnicowana, indywidualnie ułożona dieta, z ujemnym bilansem kalorycznym (tzn. należy dostarczyć mniej kalorii niż nasz organizm potrzebuje). Nie można oczywiście zbyt mocno obniżyć kaloryczności gdyż spowoduje to skutki odwrotne od oczekiwanych.

Zamów zdrową zbilansowaną dietę już dzisiaj:

 Diety Cud Dieta Cud