Pierwszy raz na siłowni i co dalej?

B2ap3 Thumbnail Weights Gym Banch Press Fitness 1517992

Pierwszy raz na siłowni nie powinien być stresujący, aby nie stał się zarazem ostatnim. Dlatego lepiej zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą nam zapobiec błędom żółtodzioba.

Jak wybrać siłownię?

Siłownie różnią się miedzy sobą zarówno wyposażeniem jak i klimatem, który tworzą ćwiczące tam osoby. Dla jednych lepsza będzie więc osiedlowa siłownia w piwnicy inni wybiorą luksusowy fitness club. Warto również spojrzeć na cennik, gdyż różnice w cenie karnetów pomiędzy poszczególnymi klubami mogą być znaczące. Istotną sprawą jest także odległość jaką trzeba pokonać aby dotrzeć na trening.

Jak się przygotować do treningu?

Aby wygodnie i bezpiecznie ćwiczyć należy dobrać odpowiednie obuwie. Bardzo dużo osób na siłowni zakłada klapki. A jest to błąd. Łatwo się w nich potknąć, a także nie chronią stopy w razie upadku ciężaru. Klapki powinno się używać po treningu w szatni i pod prysznicem. Na siłownię należy wybrać sportowe, stabilne buty, najlepiej z antypoślizgową podeszwą. Jeżeli chodzi o spodnie i koszulkę jest tu duża dowolność. Ważne aby czuć się swobodnie i komfortowo. Niektóre fitness cluby wymagają aby na sale zabierać ze sobą ręcznik. Nie wolno zapomnieć o piciu podczas treningu, dlatego warto wziąć ze sobą 1,5l butelkę wody mineralnej.

Zacznij z trenerem

Na większości siłowni jest możliwość otrzymania pomocy od trenera znajdującego się na sali. Warto do niego podejść, przedstawić się i poprosić o porady. Na pewno uzyskasz wskazówki dotyczące pierwszego treningu oraz rozmieszczenia sprzętu i maszyn.

Co zrobić gdy trenera nie ma?

Bardzo ważna jest rozgrzewka. Najlepiej potruchtać wolno na bieżni lub pojeździć na rowerku. Przed każdym ćwiczeniem należy zrobić serię rozgrzewkową małym ciężarem z dużą liczbą powtórzeń. Warto też podpytać stałych bywalców siłowni jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. Jeśli powiesz, że jesteś pierwszy raz na pewno z chęcią Ci pomogą. W końcu każdy kiedyś zaczynał.

Ciężar nie jest najważniejszy, liczy się technika

Banalne stwierdzenie: że technika zrobi z Ciebie zawodnika sprawdza się tutaj w 100%. Na początku należy największą uwagę przykładać do prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Zbyt duży ciężar i brak automatyzmu to mieszanka wybuchowa, która bardzo łatwo może zakończyć się kontuzją.

Nie idę na siłownie bo będę wyglądać jak kulturystka

Kobiety bardzo często boją się siłowni myśląc, że uzyskają szybko bardzo duża ilość masy mięśniowej. Jest to niemożliwe m.in. ze względu na niski poziom testosteronu u kobiet.

Zajebisty O Teściu 2 300x122Tak więc drogie Panie nie musicie się tego obawiać. Dodatkowo powoli zwiększająca się zawartość mięśni w waszym organizmie, przyspieszy metabolizm ułatwiając utrzymanie prawidłowej wagi.

Jak widzisz pierwszy raz na siłowni nie musi być straszny

 

Reklama Min

 Jeżeli wpis Ci się spodobał udostępnij go proszę lub skomentuj :)