Suplementy diety i odżywki dla kobiet

B2ap3 Small Suplementacja U Kobiet 800x445Suplementy diety dla kobiet

Moje klientki często pytają mnie o suplementy dla kobiet. Oczywiście boją się, że będą po nich wyglądać jak kulturyści!!!! Nic bardziej mylnego. Panie mają na to o wiele za niski poziom hormonów androgennych takich jak np. testosteron. Co zatem powinny przyjmować? Wybrałem dla nich najodpowiedniejsze suplementy i odżywki. 

Suplementy dla kobiet i polecane odżywki:

BCAA - aminokwasy rozgałęzione. Najważniejszy suplement, który może być stosowany zarówno przez profesjonalne zawodniczki, jak i całkowite amatorki. Odpowiednia suplementacja BCAA może zmniejszać uczucie zmęczenie i senności wywoływanego przez duży wysiłek jakim jest np. trening. Dodatkowo u osób z bardzo wysoką aktywnością fizyczną,może stanowić stanowić źródło energii. Udowodniono także, że BCAA zwiększa tempo produkcji białek, przede wszystkim mięśniowych, co sprzyja modelowaniu odpowiedniej sylwetki. Zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak również odchudzania (gdzie chronią mięśnie przed nadmiernym spadkiem). 

Więcej informacji na temat aminokwasów BCAA

Kreatyna - najmocniejszy i bezpieczny suplement, dostępny w legalnym, sklepowym obiegu. Wraz z odpowiednim treningiem oraz dobrze dobraną przez dietetyka dietą działa synergistycznie. Stosowanie kreatyny może być prowadzone niezależnie od uprawianej dyscypliny czy stopnia zaawansowania. Sprzyja zwiększaniu masy mięśniowej, co ułatwia dzięki zwiększonemu metabolizmowi utrzymanie wymarzonej sylwetki.

Kompendium wiedzy o kreatynie - kliknij tutaj

Białko – Najważniejszy element budulcowy naszego organizmu. Aby odpowiednio funkcjonować potrzebujemy wszystkie 22 aminokwasy, gdyż brak choćby jednego z nich nie pozwala na prawidłową syntezę różnych białkek. W diecie osób aktywnych, których celem jest poprawa sylwetki lub osiąganych wyników sportowych, niezbędna jest prawidłowa podaż białka. Szczególnie polecane odżywki białkowe to: białko serwatkowe, kazeina oraz białko wołowe. Zobacz również, jak dawkować białko w diecie niskobiałkowej.

Węglowodany – spożycie węglowodanów przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku oraz działa ochronnie na układ odpornościowy Węglowodany najlepiej podawać po treningu. Pojawia się wtedy tzw okno metaboliczne - jest to czas, w którym organizm znacznie szybciej uzupełnia niedobory makroskładników . Warto tutaj stosować preparat o nazwie Vitargo. Ma on bardzo korzystny zestaw węglowodanów i najefektywniej zwiększa regeneracje glikogenu. Ponadto Vitargo o 130% szybciej przechodzi przez układ trawienny niż inne odżywki węglowodanowe. Oznacza to mniejsze obciążenie żołądka, jak i szybsze dostarczenie energii do komórek mięśniowych.

Sprawdź dawkowanie powyższych suplementów

Kwas foliowy pełni role w syntezie czyli powstawaniu niektórych aminokwasów i kwasów nukleinowych, bierze udział w regulacji pracy pracy naszego genomu. Spożywanie zbyt niskiej ilości folianów w codziennej diecie może prowadzić do pojawienia się takich chorób jak: miażdżyca, anemia, choroby neurodegeneracyjne oraz niektóre nowotwory.  Kwas foliowy przeciwdziała powstawaniu wad wrodzonych u dzieci, takich jak wady cewy nerwowej oraz innych wad rozwojowych.

Czytaj więcej o kwasie foliowym

Reklama Min

 Jeżeli wpis Ci się spodobał udostępnij go proszę lub skomentuj :)