Produkty zero kalorii (Walden Farms) - czy to możliwe?

B2ap3 Thumbnail Zero Calories 500x500

Produkty bezkaloryczne (żywność bezkaloryczna) – czy to w ogóle możliwe? Ostatnio coraz bardziej popularne w Polsce stają się produkty firmy Walden Farms. Są one całkowicie pozbawione kalorii, gdyż w swoim składzie nie zawierają: węglowodanów, białek i tłuszczów. Co mówi o nich sam producent :

Produkty bezkaloryczne Walden Farms:

Jak wygląda skład przykładowych produktów:

Dip karmelowy:

Składniki:

B2ap3 Thumbnail Walden Skad

Przyjrzyjmy się bliżej bardziej skomplikowanym składnikom:

Naturalny aromat karmelowy - każdy producent wykorzystując w swoich produktach aromaty musi oznaczyć je nazwą „aromat”  na opakowaniu. Nie musi natomiast informować o pochodzeniu aromatu. Oczywiście jeżeli producent stosuje aromat naturalny zwykle także o tym informuje, gdyż przez konsumenta słusznie postrzegane jest to za zaletę danego produktu. Aromaty naturalne tworzy się tradycyjnymi technikami produkcji żywności (takimi jak prażenie,suszenie,fermentacja). Dzięki tym przemianom otrzymujemy aromaty pod postacią: wyciągów,olejków czy też ekstraktów.

Więcej o aromatach

Guma ksantynowa - (E 415) jest to hydrokoloid (o działaniu żelującym i zagęszczającym) otrzymywany wykorzystaniem bakterii. Ważną jego funkcją jest stabilizacja cząstek w zawiesinie.

Guma ksantynowa - więcej

Sorbinian potasu - Produkty, których zdatność do spożycia wydłużano za pomocą środków konserwujących pojawiły na początku ubiegłego wieku. A już w jego połowie wprowadzono kwas sorbowy i jego sole. Substancje te mają za zadanie zatrzymywać wzrost bakterii.pleśni i drożdży  Kwas sorbowy to  bezpieczny dodatek do żywności i jest substancją o niskiej toksyczności. W organizmie człowieka przechodzi takie same przemiany jak kwasy tłuszczowe, dlatego uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych środków konserwujących. Naturalnym źródłem kwasu sorbowego są owoce jarzębiny. 

Sorbinian - więcej

Sukraloza - Splenda - została odkryta w 1976 do dzisiaj przedstawiono ponad 111 badań, które potwierdziły bezpieczeństwo stosowania sukralozy u ludzi.

Jak widać po analizie składu spożycie tego typu produktów nie niesie za sobą zagrożenia. Oczywiście należy pamiętać o przestrzeganiu norm spożywania ADI

Dlaczego wybrałem akurat dip karmelowy? Gdyż miałem przyjemność go stosować. I to dosłowną. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób będących na diecie, a które chcą zasmakować czegoś słodkiego bez zgubnego wpływu kalorii. Jest on stosowany przez profesjonalnych polskich sportowców dyscyplin siłowych i sylwetkowych. Dodatkowo produkty Walden Farms mogą być bezpiecznie stosowane przez diabetyków i osoby na diecie bezglutenowej. Dla których wiąże się to z poprawieniem komfortu życia, gdyż mogą zasmakować w produktach które wcześniej były im zabronione.

Spread Strawberry Tabela Porównawcza

Lista niskokalorycznych przekąsek i produktów: Warzywa i owoce niskokaloryczne

Dla osób, których nie przekonała analiza składu produktu przygotowałem listę warzyw i owoców o bardzo niskiej kaloryczności. Tutaj nie ma żadnych procesów chemicznych czy wyciągów. Wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę :D

Wartość kaloryczna na 100g produktu:

 1. rabarbar (7kcal)
 2. rzodkiewka (8 kcal)
 3. ogórek (10 kcal)
 4. sałata (10 kcal)
 5. cykoria (11 kcal)
 6. arbuz (12 kcal)
 7. szpinak (13 kcal)
 8. Cukinia (13kcal)
 9. seler korzeniowy (13kcal)
 10. szparagi (14 kcal)
 11. kalafior (14 kcal)
 12. maliny (29 kcal)
 13. gujawa (30 kcal)
 14. porzeczki (33 kcal)
 15. truskawki (35 kcal)
 16. melon (36 kcal)

Wiesz jak obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? - kliknij aby zobaczyć

 

Reklama Min

 Jeżeli wpis Ci się spodobał udostępnij go proszę lub skomentuj :)