MEga Masa (1)
PrintButton

Mega masa dieta na masę mięśniową. Jak przytyć?

Najskuteczniejsza metoda budowy masy mięśniowej
Kupując plan MEGA MASA otrzymujesz:
56 dni diety czyli 8 tygodni diety. 5 Posiłków dziennie czyli 280 posiłków w pakiecie.
Gratis rozpiska planu ćwiczeń do domu lub na siłownie. Plan suplementacji również otrzymujesz gratis.
Przez cały czas planu prowadzenie online gratis. Jeżeli chcesz współpracować w moim gabinecie zamiast współpracy online otrzymujesz 4 wizyty kontrolne gratis. Mój plan dietetyczny MEGA MASA wykorzystuje poradnik zamieszczony poniżej. Można również wykupić pojedyncze tygodnie diety.

Array
1000,00 zł
Description

Dieta na masę mięśniową, czyli jak przytyć?

Dieta na masę mięśniową tylko pozornie może wydawać się łatwiejsza od odchudzania. Aby zwiększać zawartość mięśni, bez nadmiernego otłuszczania się (stanowiącego obciążenie dla całego układu krwionośnego), należy stosować dobrze zbilansowany plan dietetyczny z odpowiednim rozłożeniem białek, węglowodanów i tłuszczów. Tylko w taki sposób masa mięśniowa będzie odpowiedniej jakości.

Jak przytyć jest to zdecydowanie rzadziej zadawane pytanie niż jak schudnąć. Według trendów google średnio 4x rzadziej szukamy pomocy w przytyciu niż w odchudzaniu. Podobną zależność widzę w moim gabinecie we współpracy z moimi klientami. Czy dieta na przytycie jest zatem 4x łatwiejsza? Niekoniecznie. Co zatem trzeba zrobić, aby w zdrowy sposób przytyć?

Ile jeść kalorii, aby szybko przytyć

Aby szybko przytyć należy przede wszystkim zwiększyć kaloryczność diety. Należy jeść więcej niż spalamy. Czyli musimy mieć tzw. dodatni bilans kaloryczny. Aby go osiągnąć obliczamy wartość swojej podstawowej przemiany materii w skrócie PPM (popularny jest również angielski skrót BMR). Wartość tą mnożymy przez nasz współczynnik aktywności. Do otrzymanej wartości dodajemy 300 KCAL. Jeżeli w ciągu 10 dni nie odnotujemy wzrostu wagi dodajemy kolejne 300KCAL dziennie. Wszystkie obliczenia potrzebne do obliczenia dodatniego bilansu kalorycznego znajdziecie tutaj. A czym dieta na przytycie ma się charakteryzować?

Jaka dieta na masę ? Jak przytyć co jeść?

Co jeść, aby przytyć? Czy jedzenie wszystkiego w dużych ilościach jest dobrym rozwiązaniem? Szukasz w internecie bomby kaloryczne na przytycie? Nie bez powodu powstało powodzenie „jesteś tym co jesz”. Ładowanie w siebie śmieciowego jedzenia, słodyczy, fastfoodów czy gotowych produktów garmażeryjnych do odgrzania nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie tylko spowoduje niekontrolowany wzrost tkanki tłuszczowej, ale także wszystkie parametry profilu lipidowego, a także glukoza wystrzelą w kosmos. Podobnie sprawa ma się z odżywkami węglowodanowo-bialkowymi typu gainer. Warto sobie uzmysłowić, że kaloria nie jest równa kalorii. Poświęciłem temu tematowi uwagę we wcześniejszym wpisie. Należy stosować wysokiej jakości produkty o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Wybieramy ryż brązowy i pieczywo żytnie zamiast białego ryżu i pszennego chleba. Stosujmy chude mięsa i tłuste ryby morskie. Nie należy zapominać o zdrowych tłuszczach takich jak oliwa z oliwek czy olej lniany. Tylko pełnowartościowe białko (mięso, ryby, jaja, nabiał) tłuszcze nienasycone (oleje i oliwy, orzechy) oraz węglowodany złożone (ryże, kasze, pieczywo pełnoziarniste) zapewnią nam zdrowe przyrosty masy mięśniowej. Stosować powinniśmy również dużo warzyw i nie przesadzać z ilością owoców. Nadmierna podaż nasyconych kwasów tłuszczowych lub cukrów prostych, będzie miała negatywny wpływ na budowanie mięśni. Zamiast soków należy pić wodę Należy pamiętać, że dieta na masę dla ektomorfika najczęściej będzie miała wyższą kaloryczność niż dla endo- lub mezomorfika. A większa masa mięśniowa to większa kaloryczność. Dlatego wraz ze wzrostem wagi należy dokładać kalorii.

Aktywność fizyczna, a wzrost masy ciała. Odpowiedni trening na masę

Kolejnym bardzo ważnym aspektem w budowaniu masy mięśniowej jest odpowiednio ułożony plan treningowy. Jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia na siłowni, nie wolno chwytać za plany treningowe mistrzów tego sportu. Mięśnie adepta kulturystyki nie są przystosowane do takich obciążeń oraz intensywności treningu i szybko może grozić im przetrenowanie. Co więcej od zbyt intensywnych ćwiczeń i przy braku odpowiedniej diety masa mięśniowa może nam nawet zacząć spadać. Do wszystkiego należy podchodzić ze spokojem, stopniowo zwiększając zarówno ciężary, ilość ćwiczeń jak również ich intensywność. Tylko takie podejście zagwarantuje nam końcowy sukces czyli udane budowanie mięśni.

Wprowadzenie aktywności fizycznej spowoduje, że łatwiej będzie nam przytyć, a nasze ciało będzie lepszej jakości. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie treningu siłowego. Dzięki niemu nasz ciało będzie lepiej wyglądać, pośladki się podniosą, zniknie cellulit, a nasze tricepsy nie będą przypominać skrzydeł nietoperza ?. Dodatkowo trening siłowy powoduje wzrost poziomu testosteronu i hormonu wzrostu, które dodatkowo przyspieszą budowanie naszej formy. Ponadto trening spowoduje wydzielanie się endorfin, a one wpływają pozytywnie na nasz nastrój i polepszenie samopoczucia. A jak z treningiem aerobowym przy diecie na przytycie? Czy należy się go wystrzegać? Trening aerobowy może nam pomóc w kontrolowaniu przyrostu tkanki tłuszczowej podczas tycia. Jeżeli zauważamy, że tyjemy za szybko i odkłada nam się za dużo tkanki tłuszczowej, lepszym rozwiązaniem niż zmniejszenie kaloryczności diety, będzie wprowadzenie dodatkowego treningu aerobowego, takiego jak: spacery, rolki czy jazda na rowerze. Spowoduje to, że będziemy budować czystą masę mięśniową. 

Suplementacja na masę, suplementacja na przytycie:

Ostatnim aspektem jest suplementacja. Wysiłek fizyczny powoduje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Po treningu należy dostarczyć organizmowi białko w połączeniu z węglowodanami, aby jak najszybciej odbudować glikogen. Kreatyna pomoże nam zwiększyć siłę i przyspieszy wzrost masy mięśniowej. Pamiętajmy, że w ogólnym sukcesie najważniejsza jest dieta na masę, która stanowi 60% sukcesu, pozostałe 30 procent stanowi dobrze ułożony trening, a tylko 10% odpowiednia suplementacja, która pomoże przełamać kolejne bariery.

Dieta na masę dla wegetarian:

Układam również dietę na masę dla wegetarian, W tym wypadku koszt diety jest wyższy o 50zł zarówno w gabinecie jak i online.

Dieta na masę mięśniową rozpiska:

Najskuteczniejsza metoda budowy masy mięśniowej.
Kupując plan MEGA MASA otrzymujesz:
56 dni diety, czyli 8 tygodni diety. 5 Posiłków dziennie czyli 280 posiłków w pakiecie.
Gratis rozpiska planu ćwiczeń do domu lub na siłownie. Plan suplementacji również otrzymujesz gratis.
Przez cały czas planu prowadzenie online gratis. Jeżeli chcesz współpracować w moim gabinecie zamiast współpracy online otrzymujesz 4 wizyty kontrolne gratis.
Można również wykupić pojedyncze tygodnie diety.

Podsumowanie

Jak widać, wcale nie jest tak łatwo zdrowo i szybko przytyć. Dieta na przytycie w kwestii jakości produktów i ścisłości jej przestrzegania, nie różni się niczym od diety redukcyjnej. Kluczowa jest dobrze dobrana kaloryczność i optymalne dobranie składników codziennej diety. Nie wolno również zapominać o aktywności fizycznej. Jeżeli masz problem z obliczeniem kaloryczności lub nie wiesz jak ułożyć swoją dietę, która sprawi , przytyjesz zapraszam do współpracy.

 

 https://youtu.be/n0fRowBRDrI