Sposoby Na Chudnicie

Odchudzanie Szczecin i odchudzanie online

Jak szybko schudnąć, jak schudnąć w miesiąc 10kg, jak łatwo schudnąć? - to najczęściej pojawiające się pytania w mojej praktyce

Skuteczne odchudzanie wymaga kompleksowego i indywidualnego podejścia do klienta. Układanie diety na odchudzanie to dla mnie codziennosć. Tabletki na odchudzanie nie będą Ci potrzebne. Chcesz schudnąć z brzucha? Uzyskać szybko i na stałe zgrabą sylwetkę? Przejście na dietę odchudzającą nie oznacza konieczności ograniczenia jedzenia do 3 liści sałaty i głodowania. Na mojej diecie nigdy nie będziesz jadł produktów, których nie lubisz lub źle się po nich czujesz. Co więcej poczujesz znaczną poprawę samopoczucia i przypływ energii.

Wielkim błedem jest praktykowanie diet głodówkowych. Odchudzanie na diecie 1000 czy 1200kcal nie przyniesie stałych i dobrych rezultatów. Jedyne co może przynieść do frustracje, złe samopoczucie i spadek motywacji. Jeżeli chodzi o wpływ na nasz organizm, to nadmierne ograniczenie ilości kalorii może powodować skutki odwrotne do oczekiwanych - spowolnienie metabolizmu i efekt jo-jo po zakończonej diecie. Aby tego uniknąć, należy umiejętnie dostosować kaloryczność, opierając się na takich zmiennych jak płeć, wiek, waga i aktywność fizyczna. 

Kolejną bardzo ważną sprawą w odchudzaniu jest odpowiedni rozkład makroskładników w diecie. Do makroskładników zaliczamy białko, tłuszcz i węglowodany. Nieumiejętny rozkład makroskładników może nie tylko spowodować brak efektów w postaci niezrzuconych kilogramów, ale także spowodować zaburzenia gospodarki hormonalnej. Najczęściej dzieje się to poprzez drastyczne zmniejszenie podaży tłuszczu w diecie. Po pierwsze objawi się to problemami z produkcją ważnych hormonów płciowych (estradiol, testosteron), które są odpowiedzialne za między innymi za regulowanie tempa metabolizmu. Po drugie w tłuszczu rozpuszczalne są witaminy A,D,E,K, Niedobór tych witamin może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób. Krzywicia , choróby serca, krwi i oczu to tylko niektóre z potencjalnych skutków ubocznych braku powyższych witamin.

W odchudzaniu najlepszym uzupełnieniem zmiany sposobu żywienia jest aktywność fizyczna. Początkowo wystarczy codzienny półgodzinny spacer. Świetnym rozwiązaniem jest podjęcie treningu siłowego na siłowni (zajmuję się również układaniem planów treningowych i treningami personalnymi) zakończonego aerobami, czyli ćwiczeniami tlenowymi na bieżni, steperze czy rowerku. W tym wypadku ważne jest utrzymywanie odpowiedniego tętna przyspieszającego spalanie tłuszczu. Powinno się ono utrzymywać w przedziale 135-130 Zwiększona zawartość mięśni w naszym organizmie przyspieszy metabolizm, ułatwiając nam utrzymanie prawidłowej masy ciała. Tylko wtedy próba odchudzania ma szansę zakończyć się sukcesem. 

Co ważne kobiety nie muszą obawiać się, że po kilku miesiącach ćwiczeń będą wyglądać jak kulturystki. Jest to niemożliwe z fizjologicznego punktu widzenia. Panie mają po prostu za niski poziom testosteronu, aby budować mięsnie w podobnym tempie jak mężczyźni.

Współpraca ze mną sprawi, że odchudzanie będzie szybkie i przyjemne. Zapraszam do mojego gabinetu w Szczecinie lub do konsultacji online w celu ułożenia dietyDieta redukcyjna stworzona przeze mnie będzie nie tylko łatwa w stosowaniu, ale także smaczna i przystępna finansowo. Na mojej diecie redukcyjnej głód będzie obcym uczuciem, gdyż tak jak czesto powtarzam, "aby schudnąc trzeba jeść". Odchudzanie w Szczecinie nigdy nie było tak łatwe.