Sok aloesowy, czyli aloes na odchudzanie i trądzik

Sok Aloesowy Min

Sok z aloesu

Aloes to roślina o grubych zielonych ostro zakończonych liściach, z których pozyskuje się zdrowotny miąższ, który służy do produkcji soku aloesowego. Który aloes jest leczniczy? Istnieje około 350 gatunków aloesu z czego około 20 gatunków ma działanie lecznicze. Najbardziej pożądane gatunki to przede wszystkim aloes drzewiasty i aloes zwyczajny, znany nam wszystkim bardziej ze swojej łacińskiej nazwy Aloë vera. Sok z aloesu i jego właściwości prozdrowotne były znane już w starożytności. Także w naszej rodzimej medycynie ludowej, można znaleźć o nim wzmianki. Aloes do picia swoje działanie potwierdził w wielu aktualnych badaniach naukowych. Jest stosowany zarówno w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz spożywczym. A jak działa sok aloesowy i miąższ z aloesu?

 

Skład aloesu

Liście Aloesu składają się przede wszystkim z wody. Jest to aż 96%. Reszta to przede wszystkim dobrej jakości błonnik. Istotna jest zawartość aminokwasów w liściach aloesu. Występuje w nim aż 18 aminokwasów, w tym aż 7 aminokwasów egzogennych, czyli takich których nasz organizm nie może sam wyprodukować. Warto również wspomnieć o istotnej zawartości witamin z grupy B (ciekawa jest obecność witaminy b12- pamietajcie o uzupełnianiu jej w diecie wegańskiej i wegetariańskiej) oraz betakarotenu. Aloes zawiera także duże ilości makro i mikroelementów oraz enzymów.

Dlaczego aloes jest leczniczy? Aloes na odchudzanie i trądzik

Sok z miąższu aloesu obfituje w liczne związki o działaniu antyrodnikowym, antyzapalnym, antywirusowym przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym. Wykazuje również działanie antynowotworowe. Zawiera substancje o dodatkowym działaniu przeciwbólowym, a także przeciwuczuleniowym. Picie soku aloesowego powoduje zwiększenie naszej naturalnej odporności i pozwoli na szybszą regenerację organizmu. Wysoka zawartość aminokwasów egzogennych pozytywnie wpłynie na wprowadzenie aloesu w diecie wegetariańskiej. Polisacharydy mogą być odpowiedzialne za spadek poziomy glukozy we krwi. Aloes może wpływać pozytywnie na odchudzanie. Wspomaga działanie układu pokarmowego poprzez ułatwienie trawienia i przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się bakterii Helicobacter pylori. Przyspiesza także gojenie się ran poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Działa także pozytywnie na skórę, ujędrniając ją, wygładzając i nawilżając. Szczególnie efekt ten widać w przypadku zastosowania kosmetyków zawierających aloes. Aloes może działać także pozytywnie na zmiany trądzikowe redukując ich nasilenie. Zobacz jak powinna wyglądać dieta na trądzik.

Podsumowanie

Jak widać stosowanie aloesu ma bardzo wiele plusów. Nie ma chyba drugiej tak bogatej w substancje rośliny jak właśnie aloes. A był czas gdzie był prawie zapomniany i dopiero od niedawna z powrotem trafia zarówno do medycyny leczniczej jak i przemysłu kosmetycznego. Należy pamiętać jednak kupując sok z aloesu aby nie zawierał on dodatkowego cukru. Wtedy może nazywać się napojem aloesowym lub wodą aloesową. A Wy stosujecie aloes? Jeśli tak to w jakiej formie?

 

Reklama Min