Cheat meal, Cheat day, posiłek oszukany

Cheat Day Cheat Meal Posilek Oszukany

 

Cheat meal, Cheat day, posiłek oszukany

Kiedy będę mógł zjeść cheat meal? Takie pytanie zadane na pierwszej wizycie w gabinecie dietetycznym nie zwiastuje długiego utrzymania diety.  Ale czy na pewno?

Ważna rzeczą w utrzymaniu diety jest to, abyśmy nie traktowali posiłków w kategorii nagrody czy kary. Jeżeli dieta była trzymana przez 10 dni to w nagrodę jemy cheat meal. Zrobiliśmy cheat day i kilka dni katujemy się 2 dodatkowymi seriami cardio. Takie zachowania na pewno nie pomogą nam w utrzymaniu diety i osiągnięciu rezultatów, na których nam tak zależy. Wprowadzenie cheat meala, czy też posiłku oszukanego co jakiś czas jako przerwę pomiędzy posiłkami z naszej diety na pewno będzie lepszym rozwiązaniem. Tak samo jak przez jeden posiłek nikt nie przytył. Tak samo przez jeden dobry posiłek nikt nie schudnie.

Dlatego do zjedzenia posiłku, który odbiega należy podejść na luzie. Wtedy spełni on swoje zadanie i nawet pomoże nam w utrzymaniu diety bo nie tylko „zresetuje nam głowę” ale może być także dobrym elementem przyspieszającym nasz metabolizm. Należy jednak uważać , aby taki pojedynczy oszukany posiłek nie przerodził się w cheat day, a później cheat week.Taki oszukany tydzień, może sprawić, że efekty diety w odejdą w zapomnienie.

Zobaczmy to na prostej podstawie. W piątek wypadł nam cheat day, na który oprócz normalnych posiłków w ciągu dnia wpadło dodatkowo 4 piwa, burger, czekolada i chipsy. Nie jest to jakiś zestaw trudny do „wchłonięcia”.  Mamy tutaj 1000kcal z piwa, 1000 z burgera,  500 kcal z czekolady i 700kcal z chipsów. Taki cheat day to 3200 kcal więcej ponad zapotrzebowanie. Aby spalić kg tłuszczu należy spalić 7000 kcal. Taki cheat day to prawie połowa więcej do spalenia. Często taki schemat pojawia się u osób które w tygodniu trzymają super dietę, aby jej efekty zepsuć mocnym weekendem.  

A jeżeli przeciągniemy to do cheat weeku to waga może być bez problemu na plusie. Dlatego jak zawsze i do sprawy posiłków oszukanych należy podejść z umiarem. I gdy jeden cheady meal na 2 tygodnie może nam pomóc tak większe nagromadzenie sprawi, że nie tylko posiłek będzie oszukany ale i cała dieta. A jakie jest wasze podejście do cheat meali czy posiłków oszukanych ?