Jak wybrać trenera personalnego?

 

Ja1Jak wybrać trenera personalnego?

Obecna moda na fitness, zdrowy tryb życia i treningi na siłowni spowodowała popularyzację zawodu trenera personalnego. Ilość kursów, na których można zdobyć uprawnienia wymagane do prowadzenia treningów stale wzrasta. Jak wśród tak dużej konkurencji wybrać odpowiednią osobę, która zadba, żeby nasze treningi były bezpieczne i ciekawe, a co najważniejsze, aby przynosiły wymierne rezultaty?

 

Kim jest trener personalny?

Trener personalny jest odpowiedzialny za ułożenie planu treningowego i wdrożenie go we współpracy ze swoim klientem. Podczas treningu trener personalny pokazuje nam odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń fizycznych. Po pokazie pod baczną opieką trenera powtarzamy wskazane ćwiczenia. Dodatkowo trener mobilizuje nas i ułatwia pokonywanie kolejnych barier, przyspieszając uzyskanie dobrych efektów.

Gdzie szukać trenera personalnego?

W dobie rozwoju marketingu internetowego, trenera personalnego najłatwiej znaleźć przy pomocy wyszukiwarki Google bądź na Facebooku. Warto również sprawdzić czy na siłowni na, którą chodzimy nie pracuje już jakiś trener personalny. Ostatnio powstają również portale internetowe zrzeszające trenerów personalnych, więc tą drogą również uda się nam znaleźć odpowiedniego trenera.

Jak ocenić kompetencje trenera personalnego? Jak wybrać trenera personalnego?

Aby wybrać odpowiedniego trenera należy odpowiednio ocenić jego kompetencje. Najważniejsze jest wykształcenie. Należy sprawdzić czy trener w ogóle jest trenerem. Często kursy kończą się uzyskaniem certyfikatu, który nie jest równoznaczny z uzyskaniem legitymacji trenera personalnego. Warto również sprawdzić czy dana osoba skończyła studia na kierunku zbliżonym z zawodem. Dobrym wyznacznikiem jakości prowadzonych treningów są opinie w Internecie. Można również podpytać znajomych czy mieli do czynienia z danym trenerem. Większość trenerów przed wykupieniem całego pakietu treningów godzi się na pojedyncze spotkanie. Często jest ono droższe niż trening wykupiony w pakiecie, ale dzięki niemu unikniemy rozczarowania, jeżeli z naszym trenerem nie będziemy mogli „znaleźć wspólnego języka”.

Ile kosztuje trener personalny?

Koszt pojedynczego treningu waha się od 50 do 200zł w zależności od miasta i popularności czy umiejętności trenera personalnego. Często można liczyć na rabaty lub zniżki przy zakupie większej ilości treningów personalnych.

Czy trener personalny online ma sens?

Jeżeli w naszej miejscowości nie ma trenera personalnego lub nasze miejsce zamieszkania jest daleko od siłowni, warto spróbować treningów personalnych online. Trener personalny online poprowadzi z nami trening na odległość, a dzięki zastosowaniu videokomunikatora będzie mógł śledzić poprawne wykonywanie ćwiczeń.

Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik ułatwi Wam znalezienie odpowiedniego trenera personalnego. Jeżeli szukasz trenera ze Szczecina lub trenera online zapraszam do współpracy. Kliknij, aby się skontaktować lub zadzwoń 609492936

 

 

 

Reklama Min

 Jeżeli wpis Ci się spodobał udostępnij go proszę lub skomentuj :)