Jak spalić tłuszcz z brzucha, czyli produkty przyspieszające spalanie tłuszczu

 

Jak Spalic Tluszcz Z Brzucha

Jak spalić tłuszcz z brzucha

Jak spalić tłuszcz z brzucha to jedno z najczęściej pojawiających się pytań w Internecie. Najchętniej pojawia się on w towarzystwie stwierdzeń bez diety lub bez ćwiczeń. Od razu muszę wszystkich zmartwić, spalanie tłuszczu bez diety i bez ćwiczeń w zdrowy sposób jest nierealne. I to nie tylko z brzucha. Zajmijmy się zatem produktami, które przyspieszają odchudzanie. Prześledziłem składy najpopularniejszych na rynku spalaczy tłuszczu, aby sprawdzić jakie produkty warto wprowadzić do codziennej diety. Wiadomo, że w spalaczach pojawiają się ekstrakty produktów spożywczych, niemniej jednak częste spożywanie naturalnych produktów, również może spowodować pozytywne zmiany składu ciała w naszym organizmie. Zacznijmy zatem przegląd w którym przedstawie Wam produkty przyspieszające spalanie tłuszczu.

 

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, zaraz po wodzie. Uzyskiwana jest z rośliny o nazwie herbata chińska. Młode liście zbiera się przy udziale pary wodnej, która przeciwdziała fermentacji ich i pozwala na zachowanie zielonej barwy. Prozdrowotne działanie rośliny znanej już 5000 lat temu zostało dawno udowodnione. Zawdzięcza się je wysokiej dawce polifenoli które występują w zielonej herbacie. Mają one działanie antyrodnikowe, przeciwzapalne i antynowotworowe. A jak działa ekstrakt z zielonej herbaty na spalanie tłuszczu? Pomaga na 3 sposoby:

  • Po pierwsze hamuje wchłanianie tłuszczu i glukozy w naszym przewodzie pokarmowym poprzez zmniejszanie skuteczności działania enzymów odpowiedzialnych za ich trawienie (amylaza i lipaza)
  • Po drugie katechiny obecne w zielonej herbacie hamują rozwój i namnażanie się komórek tłuszczowych
  • Po trzecie zielona herbata wpływa na termogenezę organizmu, zwiększając temperaturę naszego ciała co powoduje zwiększone wydatki energetyczne nawet do 5%

Ekstrakt Gorzkiej Pomarańczy

Gorzka pomarańcza jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo gorzka i kwaśna w smaku. Generalnie jest niejadalna, jednakże są kraje w których pożywa się ją bez żadnej obróbki. Stosuje się ja jednak jako składnik konfitur czy nalewek. Większe zastosowanie znajduje w suplementach diety gdyż zawiera w sobie synferynę. Synferyna działa podobnie do wycofanej już z obrotu w suplementach efedryny. Wykazuje działanie spalające tkankę tłuszczową poprzez działanie na receptory adrenaliny. Skutkiem jest zwiększenie ciśnienia, tętna i temperatury organizmu. Dodatkowo synferyna zmniejsza poczucie głodu i nasila procesy lipolizy czyli rozpadu tłuszczu.A wiesz, że papryka ma więcej witaminy C niż pomarańcza?

Ekstrakt z nasion zielonej kawy

Zielona kawa to surowe ziarna jagód kawowca, które nie podlegają procesowi prażenia. Tutaj znowu główną role spełniają polifenole. Kwas chlorogenowy, który stanowi zdecydowana większość wszystkich polifenoli występujących w kawie wpływa bardzo korzystnie na zmniejszenie wchłanialności węglowodanów w przewodzie pokarmowym. Ponadto występująca w kawie kofeina zwiększa rozpad tkanki tłuszczowej i termogenezę organizmu . Udowodnione jest również dzałanie zwiększające wydolność organizmu poprzez pozytywny wpływ na układ oddechowy.

Ekstrakt z Pokrzywy indyjskkiej

Pokrzywa indyjska przypomina naszą rodzimą pokrzywę jednak posiada piękne liście o zabarwieniu od różowego do fioletowego. Może być hodowana jako roślina ozdobna, jednak najważniejsze są jej właściwości lecznicze. Największą zawartość prozdrowotnych substancji znajduje się w korzeniu. Wykazano, że pokrzywa indyjska może brać udział w obniżaniu ciśnienia tętniczego, pomagać w leczeniu jaskry, astmy i łuszczycy. Forskolina obecna w pokrzywie indyjskiej, wpływa na spalanie tłuszczu poprzez przyspieszenie procesów lipolizy - masz problem z cholesterolem kliknij tutaj

Podsumowanie

A na koniec? Lubisz na ostro? To dobrze. Ostre składniki diety również przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Ekstrakty z pieprzu kajeńskiego (kapsaicyna), pieprzu czarnego (piperyna) i imbiru opisałem we wcześniejszym wpisie. Kliknij aby przeczytać jakie są plusy jedzenia na ostro ? Spożywacie wyżej opisane produkty? A może znacie inne produkty wspomagające spalanie tłuszczu, a nie zawarte w tekście. Napiszcie o tym w komentarzu.

 

Reklama Min